امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو بیشتر از 60%
  • آموزش رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو بیشتر از 60 درصد

 

  • در این مقاله قصد داریم رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ های لنوو بیشتر از 60% را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید:

  • در اکثر موارد دیده شده است کسانی که از لپ تاپ لنوو استفاده میکنند بعد از تعویض ویندوز یا بصورت اتفاقی باتری لپ تاپشان بیشتر از 60% شارژ نمیشود و این مورد باعث میشود دارندگان لپ تاپ های لنوو فکر کنند ایراد پیش آمده از باتری لپ تاپ است و باید باتری را تعویض کنند در حالی که مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بیشتر از 60% هیچ ربطی به خراب بودن باتری لپ تاپ ندارد.در واقع مشکل اصلی از نرم افزار Lenovo Energy Management میباشد که یا بر روی لپ تاپ نصب نشده و یا تنظیماتش بر روی گزینه بهینه سازی باتری میباشد.این نرم افزار که توسط شرکت لنوو تولید شده برای بهبود کارایی و افزایش عمر باتری مورد استفاده قرار می گیرد.برای رفع این مشکل ابتدا از لینک زیر نرم افزار Lenovo Energy Management را دانلود کرده و بر روی سیستم عامل خود نصب نمایید و یا این نرم افزار را از وب سایت رسمی Support.Lenovo.com  دریافت نمایید.

 

  • بعد از نصب نرم افزار Energy Management ویندوز را ری استارت کنید و بعد از بالا آمدن ویندوز برنامه نصب شده را اجرا نمایید.
  • از سرفصل ها گزینه Settings را انتخاب کنید و سپس Conservation Mode را در حالت خاموش قرار دهید.

  • ویا اگردر ورژن دیگر از این نرم افزار گزینه بر روی Battery Protection Mode بود آن را به گزینه Battery Fully Charged Mode تغییر دهید.

  •  گزینه Conservation Mode چیست و چه کاربردی دارد ؟ به گفته شرکت Lenovo اگر  لپ تاپ شما دائما به برق است بهتر است گزینه Conservation Mode را فعال نمایید تا عمر باتری شما بیشتر شود. زیرا در حالتی که دائما باتری به میزان 100٪ شارژ باشد عمرش کوتاه تر می شود. حالت Conservation Mode همواره سطح باتری شما را بین 55 الی 60٪ نگاه می دارد ، به همین دلیل کاربران فکر می کنند که باتری خراب شده است و بیشتر از 60 درصد شارژ نمی شود .

 

شماره تماس پشتیبانی :

32204938 026

32220544 026

2021708 0912

پاسخگویی روزهای غیر تعطیل 10 الی 20

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد فروشگاه تک رایانه محفوظ می باشد Copyright © 2018 - 2024 takrayane.com
طراحی سایت : ایران طراح